Medycyna estetyczna w sposób małoinwazyjny odwraca efekty starzenia się skóry, regeneruje ją i odmładza. Dla skóry dojrzałej zalecane są zabiegi iniekcyjne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub botoksu.

Kwas hialuronowy (HA) jest naturalnym związkiem występującym we wszystkich żywych organizmach. Występuje w skórze i razem z kolagenem odpowiada za prawidłowe jej nawilżenie, sprężystość i brak zmarszczek. Niestety z wiekiem HA zanika. Skóra wysusza się, napięcie jej jest coraz słabsze, zaczynają pojawiać się zmarszczki.

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystywany jest jako wypełniacz. Wykorzystywany jest między innymi do powiększania ust, modelowania zarysu twarzy, niwelowania blizn potrądzikowych. Dzięki temu, że występuje w organizmie zabiegi są bezpieczne – bardzo rzadko występują reakcje alergiczne.

Czasami po zabiegu występują obrzęki lub zasiniaczenia przez 2- 3 dni. Defekty te można zakryć makijażem i nie trzeba rezygnować z codziennych zajęć. Efekty są widoczne nawet przez 12 miesięcy. Po tym czasie można zabieg powtórzyć.

Długo utrzymujący się efekt możliwy jest dzięki zabiegom iniekcyjnym. Kwas hialuronowy podawany jest bezpośrednio do skóry właściwej. Jest to zabieg medyczny i może być wykonany tylko przez lekarza.

BOTOX (zmarszczki, liczenie migreny)

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

POWIĘKSZANIE UST

NICI HIALURONOWE

MIĘKKI LIFTING

CIENIE / SIŃCE