Makijaż permanentny brwi jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą na trwałe poprawić kształt, grubość i wygląd swoich naturalnych łuków i dla tych którzy nie chcą lub nie mają czasu na codzienne malowanie ich kosmetykami. Makijaż ten pozwala uzupełnić wszelkie ubytki oraz sprawić, by łuki wyglądały na bardziej regularne i gęstsze. Główną zaletą takiego makijażu jest trwałość – dobrze wykonany makijaż permanentny brwi utrzymuje się nawet dwa, trzy lata.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Samo wykonanie takiego makijażu przypomina nieco tatuowanie, polega bowiem na wprowadzaniu pod skórę barwnika za pomocą cieniutkiej igły – to właśnie ten szczegół odpowiada za jego trwałość.

Jest to zabieg, który powinna wykonywać wyłącznie wykwalifikowana kosmetyczka, a dokładniej linergistka. Mimo, że wydaje się on delikatnym zabiegiem jest jednak dość inwazyjny i wymaga przede wszystkim zachowania higieny i odpowiednich procedur, by nie doszło do jakiś przykrych niespodzianek, chociażby zakażenia.

Makijaż permanentny brwi- krok po kroku

Na początku zawsze przeprowadza się wywiad z osobą, która chce się poddać zabiegowi. Omawia się oczekiwania odnośnie zabiegu, rodzaj efektów jakie chcemy uzyskać oraz informuje się o wszystkich możliwych powikłaniach i komplikacjach.

Rozmowa ma również na celu ewentualne wykluczenie niemożności wykonania zabiegu. Przede wszystkim mogą to być: ciąża, karmienie piersią, infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne, cukrzyca albo choroby nowotworowe. Przed zabiegiem zakazane jest również bezwzględne picie alkoholu.

  1. Zabieg zaczyna się od znieczulenia łuku brwiowego, do którego używa się kremu z lidokainą. By zadziałał, trzeba odczekać 15-20 minut.
  2. Kolejnym krokiem jest narysowanie nowego kształtu brwi. Szkic musi być bardzo precyzyjny i uwzględniać zarówno życzenia klientki, jak i możliwości. Kształt malowany jest za pomocą specjalnej kosmetycznej kredki lub nasączonej tuszem nici, którą odbija na twarzy linie w odpowiednich miejscach. Na tym etapie należy wybiera się również kolor tuszu, który będzie identyczny z naturalnym kolorem włosków, lub nieco ciemniejszy, by bardziej je podkreślić.
  3. Po wszystkich przygotowaniach linergistka przystępuje do rysowania brwi. Narzędziem, które przypomina metalowy długopis wykonuje się płytkie nacięcia w kształcie włosków albo za pomocą cieniutkich, sterylnych igieł cieniuje się określoną powierzchnię w taki sposób, by uzyskać pożądany kształt brwi. Na koniec nacięcia lub nakłucia wypełnia barwnikiem i gotowe.

Ile trwa makijaż permanentny brwi?

To, ile trwa wykonanie makijażu permanentnego brwi, zależy od doświadczenia lingeristki i od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Generalnie, sam zabieg zajmuje około 20 do 30 minut, ale wypełnienie ankiety, rozmowa i znieczulenie mogą wydłużyć czas przebywania w gabinecie do około 60-80 minut.

Ile kosztuje makijaż permanenty brwi?

Koszt wykonania makijażu permanentnego brwi w zależności od miasta i umiejętności osoby wykonującej zabieg mieścić się średnio w przedziale 600-1000 zł.