Trądzik to prawdziwe utrapienie. Najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania, zarówno u dziewczynek, jak i chłopców. Obecnie problem ten dotyka coraz większej częściej społeczeństwa, a jego objawy uaktywniają się nawet po 30 roku życia. Wyróżnić można kilka sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, kremów, toników, maseczek, żeli oczyszczających, które pomagają w walce z trądzikiem. Można również sięgnąć po suplementy diety dostępne w aptece bez recepty lub zdecydować się na kurację antybiotykową. Skutkiem ubocznym trądziku jest powstanie na skórze przebarwień oraz blizn, których w zasadzie nie da się usunąć za pomocą kremów. Naprzeciw potrzebom osób z cerą trądzikową wychodzą salony kosmetyczne, które oferują zarówno zabiegi mające na celu leczenie trądziku, jak i jego skutków.

 Leczenie trądziku

Rozpoczęcie leczenia trądziku już w momencie, gdy zauważysz pierwsze zmiany na skórze, jest bardzo ważne. Pozwoli to na uniknięcie powstania blizn oraz zaczerwienień. Im późniejsza reakcja, tym trudniej stawić czoła problemom. Trądzik pojawia się, ponieważ:

  • nadmiernie produkowany jest łój,
  • dochodzi do nadmiernego rogowacenia,
  • następuje namnażanie bakterii.

Wyróżnić można kilka sposobów na leczenie trądziku. Niestety bez wizyty u dermatologa lub w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym najprawdopodobniej się nie obędzie. Przede wszystkim dlatego, że proces leczenia jest skomplikowany i czasochłonny. Należy stosować preparaty miejscowe – kremy, toniki, maseczki. Pozwoli to na zahamowanie rozwoju trądziku oraz zniwelowanie symptomów. Natomiast bardziej skutecznym działaniem jest przyjmowanie środków leczniczych, np. antybiotyków. Dużą skuteczność w leczeniu trądziku mają zabiegi kosmetyczne. Po ich zastosowaniu bardzo szybko widoczne są pierwsze efekty.

Zabiegi kosmetyczne

Obecnie oferta salonów kosmetycznych skierowana do osób walczących z problemem trądziku jest bardzo szeroka. Przyjrzeliśmy się bliżej proponowanym zabiegom i poniżej prezentujemy listę najciekawszych naszym zdaniem propozycji.

  1. Peeling: jest to zabieg polegający na oczyszczeniu twarzy, bardzo prosty i delikatny, w zasadzie bezbolesny. Należy jednak zastanowić się nad rodzajem peelingu. Skuteczny na pewno okaże się peeling kawitacyjny, który przeprowadzany jest przy użyciu fal ultradźwiękowych.
  2. Laser: obecnie jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, można spotkać się z opinią, że jest bezpieczniejszy od leczenia terapią antybiotykową i przynosi lepsze efekty. Z pewnością na plus przemawiają skutki zabiegu – poza leczeniem trądziku, niweluje przebarwienia oraz polepsza stan skóry, wygładzając ją. Nic więc dziwnego, że leczenie trądziku laserem tak szybko zyskało rzesze fanów.
  3. Mikrodermabrazja diamentowa: podczas zabiegu starty zostaje naskórek, a skóra oczyszczona. W efekcie skóra zostaje zregenerowana. Blizny zostają spłycone i stają się mniej wyraźne. Ważne, aby zabieg przeprowadzać regularnie, w celu uzyskania pełnych efektów. Jest on polecany również osobom, które nie mają większych problemów z cerą.